Piotr WÓJCIK

Numer startowy (sezon 2010): 05
Numer startowy (sezon 2009): 09
Numer startowy (sezon 2008): 09


Data urodzenia: 20.03.1982 r.
Miejsce zamieszkania: Elbląg
Klub: Automobilklub Rzemieślnik
Sponsorzy:

  • Fabryka Mebli STOLPŁYT
  • WÓJCIK Fabryka Mebli
Zawód: zajmuję się sprzedażą w rodzinnej firmie
Kontakt: p.wojcik@wojcikfm.pl
Licencja wyścigowa (rok uzyskania): 2007

Przebieg kariery sportowej:
Starty w KIA LOTOS Cup to dla mnie pierwsze tak poważne doświadczenie w sporcie motorowym. „Trochę szybszej”, sportowej jazdy spróbowałem 6 lat temu podczas treningów w Rajdowej Szkole Piotra Wróblewskiego. Potem przyszedł czas na doskonalenie umiejętności w Konkursach Jazdy Samochodowej. Do tej pory brałem udział w kilkunastu KJS-ach i osobiście bardzo je sobie cenię.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe: 
W roku 2002 zająłem 3 miejsce w Rajdzie Młodych Peugeota. W następnych latach startowałem w KJS-ach. Kilka razy miałem przyjemność stawać na podium. Jedyne zwycięstwo (w swojej klasie) odniosłem w Rajdzie Św. Krzysztofa w 2006 roku. Ale najważniejsze osiągnięcia z tych lat to dużo nauki i dobrej zabawy!
Cele na najbliższy sezon: 
Pokazać się w Pucharze z dobrej strony. Nauczyć się jak najwięcej.

Zainteresowania:
Najwięcej zainteresowania poświęcam rodzinnej firmie. Oczywiście interesuję się motoryzacją, w szczególności sportami motorowymi. 8 lat grałem w piłkę ręczną, a obecnie kibicuję kolegom z elbląskiej drużyny. Moją pasją jest również szybownictwo. Jestem Pilotem-Uczniem w Sekcji Szybowcowej w Aeroklubie Elbląskim. Uwielbiam sporty związane z wodą: żegluję i pływam na windsurfing’u. Zimą wybieram snowboard. W wolnych chwilach lubię dobre kino, dobrą muzykę oraz towarzystwo rodziny i przyjaciół.

Zdanie o sobie:
Człowiek, który chciałby zrobić w życiu wiele rzeczy i wiele osiągnąć ale boi się, że nie starczy mu na to wszystko czasu ;). A tak na poważnie to człowiek rodzinny i szalejący za swoją dziewczyną!!! ;)