Łukasz BŁASZKOWSKI

Numer startowy (sezon 2010): 03
Numer startowy (sezon 2009): 01
Numer startowy (sezon 2008): 05


Data urodzenia: 21 lutego 1984 r.
Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski
Klub: Automobilklub Wielkopolski
Sponsorzy:

Zawód: student informatyki w Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie
Kontakt: www.blaszkowski.pl
info@blaszkowski.pl
Licencja wyścigowa (rok uzyskania): 2004

Przebieg kariery sportowej:
Ma 24 lata, student trzeciego roku w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej w Gorzowie. Samochodami interesuje się od najmłodszych lat. Zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, zaczął startować w rajdach popularnych, czyli w Konkursowych Jazdach Samochodem. Właśnie od „popularek” zaczynało wielu kierowców, bo jeszcze kilka lat temu jedynie poprzez udział w nich można było zdobyć licencję kierowcy rajdowego i wyścigowego. Łukasz szybko stał się najlepszym zawodnikiem w województwie lubuskim. Wygrywał KJS-y organizowane przez Automobilklub Gorzowski. Po sukcesie w „Rajdzie Młodych”, w którym zajął szóste miejsce (w ogólnopolskich zmaganiach wzięło udział 2.500 kierowców), postanowił, że sił spróbuje na torze wyścigowym. - Rajdy to walka z czasem, a mnie pociąga bezpośrednia rywalizacja - mówi.
W Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie N 1150 Łukasz startował przez dwa lata. W sezonie 2004 zajął 13. miejsce, w kolejnym był już 7. W 2006 r. postanowił podnieść sobie poprzeczkę i wystąpił w markowym pucharze KIA Picanto Cup. Gorzowianin okazał się rewelacją sezonu. Zdecydowanie wygrał zmagania, pokonując ponad 30 zawodników, i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski. Łukasz nie osiągnąłby tego sukcesu bez pomocy rodziców, przyjaciół i mechanika Arka Nowickiego, który jest z nim praktycznie od początku kariery.
Niestety, nie dane mu było obronić tytułu mistrzowskiego. W pierwszym wyścigu sezonu 2007 - na torze w Poznaniu - Błaszkowski miał groźnie wyglądający upadek. Jego auto zostało kompletnie zniszczone, a 23-letni wówczas zawodnik resztę sezonu spędził na leczeniu i rehabilitacji urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla gorzowianina o wiele szczęśliwszy...

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

2003 zwycięstwo w klasyfikacji generalnej KJS w okręgu gorzowskim
2003 6. miejsce w Rajdzie Młodych
2005 7. miejsce w WSMP
2006 mistrzostwo Polski w KIA Picanto Cup
Cele na najbliższy sezon: 
Dojeżdżać do mety na jak najwyższych pozycjach.

Zainteresowania:
sport, motoryzacja, informatyka

Zdanie o sobie:
Wyznaczam sobie jakiś cel i dążę do niego krok po kroku.